25 Mart 2009 Çarşamba

GÖKKUŞAĞI PERİLERİ

Migrosta gezinirken görmüştüm bu kitapları.İsimleri çok hoşuma gitmişTi ama ne yalan söyleyeyim peri lafından ürktüm.Başımızda winksler varken birde bunlarla uğraşmayalım diye görmezlikten geldim kitapları.Aslıberry'nin Yaman için hazırladığı bir listede tekrar adları geçince internetten bir kere daha inceledim ve almaya karar verdim.7 kitaptan oluşan bu seriyi keşke daha önce edinseymişim.O kadar şirinler ki...Eylül Ilgın kitapları incelerken biraz korktum çünkü 8+ yaş olan bu kitaplarda bizim okuduğumuz diğer kitaplardan daha az resim vardı,sayfa sayılarıda biraz fazlaydı.Her kitabı ikiye bölerek okumaya karar verdik.Kitapların en güzel taraflarından biri içindeki resimlerin renksiz ve boyamaya uygun olması...Kitabın başındaki harita hoşumuza giden diğer ayrıntılardandı.

Donduran Jack'in Büyülü yağmur adasında farklı yerlere hapsettiği gökkuşağı perilerini bulmaya çalışan Rachel ve Kirsty'nin yaşadıkları maceraları anlatıyor bu kitaplar.Her kitap gökkuşağının bir rengini ait ve bu renklerin perileri iki kafadar tarafından bulunup ,periler ülkesine dönmeye çalışıyorlar...

Biz tüm seriyi heyecanla okuduk.Eylül Ilgın onlarca sayfayı sıkılmadan dikkatle dinledi ve çoğu zaman perilerin yerlerini önceden tahmin etti.Her kitabın sonunda seçtiğimiz sayfaları boyadık hemde kitapta tarif edilen renklerde...O kadar dikkatliyiz yani. Araştırdım bu serinin devamı olarak 2. bir set yapmışlar.Çeşitli hava olaylarının isimlerinden oluşan bu 2. setide en kısa zamanda edineceğimize eminim:)
Çocukların heyecan kat sayısını attıran bu kitapları cinsiyet ayrımı yapmadan şiddetle tavsiye ediyoruz:)

3 yorum:

YILDIZNAF dedi ki...

Okumaya bu yaslarda boylesine ilgi dolu baslatmak muhtesem bir sey. Annesi gibi kitap kurdu olacak Peribiliyorum. Kocaman opuyorum ikinizide.

YILDIZNAF dedi ki...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=11857501&yazarid=12&tarih=2009-06-14

Bu adresten soylesiye ulasabilirsin Serap'cigim....
Sevecegine eminim...
Optum...

YILDIZNAF dedi ki...

Merhaba Serap'cigim,

Haftaya bir Ordu yolu gorundu bana nihayet. Fakat ne zaman bir cay icimlik bulusabiliriz bilmiyorum.

Seni telefonla arayabilmem icin yildiznaf@yahoo.com

adresime telefonunu bildirir misin...

Umarim sen de Ordu'da olursun o tarihlerde ve guzel kizina bir opusluk sarilabilirim....