22 Mart 2010 Pazartesi

UZUNGÖL GEZİSİ -20 MART 2010


Senelerdir Uzungöl diye diretirdim en sonunda lafım dinlenildi  ve hafta sonu için Uzungöl'e gidebildik.İnan Motel' den rezervasyon yaptırmıştık ve tatil boyuncada konaklamamızdan memnun kaldık. Hatta Uzungöl 'ün çevresini betonerme yığınına çevirme çalışmaları yeni başladığından en memnun kaldığımız şey moteldi diyebilirim.Motelin kendine ait atölyesinde şekillendirilen ağaç kökleri ve dalları gerçekten çok ilginçti.Eylül Ilgın'ın en ilgisini çeken şeydi o ağaçtan objeler.Tabii birde alabalıklar...Havuzlarına ekmek attığımızda hepsinin birden kırıntılara üşüşmelerine bayılmıştı  prenses kızım.


Bu resmi özellikle çekmiştik çünkü Eylül Ilgın davet ettiğimiz halde Uzungöl'e gelmeyen dedesine biraz küsmüştü ve "Bu benim yeni dedem " deyip babaannesine bu pozu çektirmişti.


Babasının çok fazla fotoğrafı yok çünkü soğuktan odaya kapanmış neredeyse yemek yemek için bile odadan çıkmamıştı.Eylül Ilgın'la keşif turları yapmak bize düşmüştü ki en sevdiğim şeylerden biridir:)

Kum görünce dayamayan kızım:)


Dönüşte Rize'ye uğramıştık çünkü Uzungöl'ün bağlı olduğu Of ilçesi Rize'ye sadece 20 dk mesafede.Meşhur kurufasulyelerinden yiyip geri  dönmüştük.

Hiç yorum yok: