28 Eylül 2008 Pazar

KARARLILIK

Bu huy kesinlikle babasından geçmiş olmalı.Kanıt mı?:

1)Küçük teyzemiz Sanem'in gönderdiği siyah ayakkabıları bayramda giymeye karar verdi ve ağustostan beri bekliyor.Bayramlık almaya gideceğimizi öğrenince patlattı asıl bombasını.Siyah ayakkabılarıyla giymek için içinde siyahları,beyazları olan bir elbise istiyormuş küçük hanım.Gezdiğimiz mağazalardaki giysileri ya etek diye istemedi,ya içinde siyah yokmuş diye geri çevirdi yada beğenmedim deyip kestirip attı.Benim gibi ilk gördüğünü beğenen,kimseyi uğraştırmayan,sadece alacağı kıyafeti deneyen bir annenin kızı mağaza mağaza gezip,gördüğü tüm siyah/beyaz/gri kombinasyonlarını denedi ve hepsine bir kulp takmayı becerdi.Aslında nazlanmak gibi görünsede bu yaptığının ne istediğini bilmekle bir alakası olduğunu 10. mağazada anlamak nasip oldu bana.Mağazada istediği tanıma uyan elbiseyi görür görmez "İşte ben bunu istiyordum." dedi ve denemesiyle mağazadaki herkesten onay almak için kabini terk etmesi bir oldu.

2)Uzun zamandır Nickelodeon kanalında bir reklamdaki oyuncağa takılmıştı aklı.Israrlarına dayanamayıp internetten araştırdım ve benim oyuncağa verebileceğim paranın çok üstünde bir maliyeti olduğunu öğrendim.Ancak kumparasında para biriktirirse alabileceğimizi ama bununda çok uzun sürebileceğini söyledim.Bana verdiği cevap aynen şu oldu:"O bebeği istiyorum ve ben param birikene kadar bekleyebilirim."

Bu çoçuktaki azim ve kararlılık beni yiyip bitirecek:)Sonuçta aklına koyduğu ve planladığı şeyi yaptı(rdı).İstediği elbiseyi aldı ve kumbarasında para biriksin diye inanılmaz bir şekilde çabalıyor.Bende içimden "İsteklerin için uğraşaktan kimse seni alıkoymasın ve engeller seni yıldırmasın kızım." diye dua ediyorum...

4 yorum:

ruhdagı dedi ki...

Umarım şu parayı biriktirebilirsin Eylül'cüm
Öpüyorum yanaklarından :)

daryal dedi ki...

Bloguma bıraktığınız bir coment'in izini sürerek buldum blogunuuzu.Okuduğumm en güzel anne-kız bloglarından biriyle karşılaşacağımı bilmiyordum o vakit. Biraz gezindim sizden izinsiz, bari giderken habersiz gitmeyeyim dedim. Elinize, emeğinize, Eylül Ilgın'ınıza sağlık...

SERAP dedi ki...

Ruhdağı,
Onda o azim varken biriktirmez mi?

Daryal,
:)Son birkaç gündür severek okuduğum satırların sahibi oldunuz.Biraz daha okuyup yorum bırakacaktım ama benden önce davrandınız.Güzel sözleriniz için teşekkürler:)

superior dedi ki...

balenciaga handbag
balenciaga handbags
balenciaga
balenciaga bags