19 Kasım 2007 Pazartesi

DAİSY VE YUMURTA &HAYDİ DAİSY

Eylül Ilgın'a kütüphaneden aldığımız kitaplarından biri.Küçük Daisy'e kardeş geliyor ve küçük kardeşine doğmadan sahip çıkıyor .Çizimleri çok güzel ,resimlerin tüm sayfaları kaplaması hem kızımın hemde benim çok hoşumuza gidiyor.


Kitap Türkçe-İngilizce olarak yazıldığı için senelerce faydalanabilinecek bir kaynak.İnternette baktık sadece Pandora'da ve Amazon' da buldum kitabı.Biz Daisy'nin diğer macerasının olduğu 'Haydi Daisy' kitabını da aldık kütüphaneden.

"Haydi Daisy" de de annesinin sözünü dinlemeyen daisy'nin kaybolması ve bundan çıkardığı dersler anlatılıyor.

Fatih Erdoğan'ın çevirisiyle Milet yayınlarından çıkmış iki kitapta.

İstanbul'a gittiğimde bulabilirsem kızımın kitaplığına katmayı planlıyorum bu kitapları.

Biz okuduğumuz süre boyunca çok eğlendik,size de iyi eğlenceler:)

6 yorum:

YILDIZNAF dedi ki...

Merhaba Serap,
Biliyor musun resimleri bile yetiyor cocuk kitaplarina asik olmama. Biz de okumustuk Daisy'i sanirim kizimla. Ne kadar ozenli bir annesin, seninle gurur duyuyorum. Kizina bir kitaplik yapmaya calisman gercekten ovguye deger...

SERAP dedi ki...

Nazik övgülerin yanaklarımı kıpkırmızı etti haberin olsun:)

endiseliperi dedi ki...

sevgili serap, ben de arçil'e henüz eylül'ün yaşlarındayken, annesinin sözünü dinlemeyip kaybolan yaramaz bir tavşanın hikayesini anlatıp dururdum. hikayenin içinde, ezberlemesini sağladığım kendi telefon numaramız bile vardı. küçük tavşan, caddelerde dolaşmaktan çok hoşlanıyor, neler görüyor orada, uçaaaak, otobüüüüs, dondurmacıııı, otomobiiiil, okula giden çocuklaaaar, poliiis, hah, işte o polise gidip kaybolduğunu ve evinin telefon numarasını söylemesi gerekiyor tavşanın. arçil çoğu kez, sokakta görülebilecek şeyleri sıralarken uykuya dalardı:)

eylül çok sevimli. onu öpüyorum.
sevgiler ikinize de.

SERAP dedi ki...

Telefon numarasını ezberlett,rmek gerçekten iyi fikir:)teşekkürler.

annelog dedi ki...

Rastladığımda oğlum için edineceğim, çizgileri de farklı görünüyor.
Eylül hanım çok şeker maşallah.

SERAP dedi ki...

internetten satış yapan sitelerden bir pandora da rastladım.Bende istanbula gittiğimde kitapçılarda araştırıcam.Gerçekten çok şirin kitaplar.